Хвіст Хаб – перший салон етичного грумінгу в Україні

Що таке етичний грумінг?

Від самого початку Хвіст Хаб створювався як місце передусім комфортне для тварин. Тому відмову від застосування будь-якого виду насильства було одразу закладено в основу як базовий принцип роботи грумерів. На таких засадах Хвіст Хаб поступово розвивався, залучаючи спеціалістів, які поділяють ті самі принципи та погляди.

На даний момент у Хвіст Хабі напрацьовано та впроваджено стандарт етичного грумінгу, який не тільки передбачає відмову від застосування насильства, але й включає прийоми для мінімізації стресу тварин та певні алгоритми привчання до процедур для забезпечення комфортного проведення грумінгу в майбутньому.

Чому ж виникає стрес під час грумінгу?

Грумінг в салоні – для тварин незрозуміла процедура, яка супроводжується різними незвичними звуками і запахами, при цьому маніпуляції робить незнайома людина, а хазяїна взагалі немає поруч. Тож з точки зору тварини причин для стресу під час грумінгу вдосталь. На жаль, повністю виключити стрес, особливо під час перших візитів, неможливо. Але мінімізувати його, зменшити напруження нервової системи і навіть поступово сформувати позитивні асоціації з процедурами цілком можливо. Для мінімізації стресу в Хвіст Хабі вживається цілий комплекс заходів: безпечні дифузори та спреї з феромонами, відволікаючі килимки та іграшки, заохочення ласощами. Всі грумери регулярно проходять інструктаж кінолога, щоб вміти вчасно розпізнати сигнали стресу у  тварини та відповідно скорегувати наступні дії.

Надзвичайно важливим в контексті мінімізації стресу є завчасне привчання тварини до процедур. Бажано, і навіть необхідно, поступово робити це вдома, починаючи з раннього віку. Можна, наприклад, привчити до укорочення кігтів, чистки вух та зубів. Рухи хазяїна при цьому мають бути лагідними і повільними, але впевненими. Не забувайте хвалити песика та заохочувати ласощами в процесі та по закінченні.

Що робити, якщо вдома не виходить займатися привчанням, бракує часу, знань, навичок?

В Хвіст Хабі працює штатний кінолог. Авторською розробкою кінолога та грумерів Хвіст Хабу є адапційний (адаптаційний) візит, який проводиться безпосередньо в грумінг-салоні для привчання до процедур цуценят або дорослих собак, які потрапили на грумінг вперше. Мета адапційного (адаптаційного) візиту – сформувати позитивну асоціацію з процедурами в грумінг-салоні, використовуючи методи позитивного підкріплення. Адапційний (адаптаційний) візит може включати знайомство з феном, розчіскою, машинкою та іншими грумерськими інструментами, а також привчання до водних процедур, чищення вух та укорочення кігтів. Під час візиту песик звикає до маніпуляцій з вухами, лапами та мордою. Кожний чотирилапий клієнт має особливості поведінки, а отже вимагає особливого підходу. Саме тому кінолог бере участь  у кожному адапційному (адаптаційному) візиті. Кінолог має вчасно оцінити ситуацію та підібрати правильну методику роботи в залежності від темпераменту та реакції тварини.

Які табу включає стандарт етичного грумінгу?  

Окрім відмови від застосування будь-якого виду насильства, стандарт етичного грумінгу Хвіст Хабу включає певні правила щодо відмови від процедур, які суперечать концепції етичного поводження з тваринами. Наприклад, у Хвіст Хабі не роблять стрижки, які можуть нашкодити шерсті тварини та спричинити несприятливі наслідки у вигляді облисіння (алопеції). На жаль, стрижка шпіців “під ведмедика” або “під Бу” стала модною останнім часом, і деякі клієнти звертаються до нас із запитом саме на таку стрижку. Без сумніву, шпіци із стрижкою “під Бу” виглядають дуже мило, але якість шерсті серйозно погіршується після таких експериментів, шерсть стає ватною на дотик, утворює суцільні ковтуні, не відростає та часто згодом випадає. Представникам цієї породи із гарною остьовою шерстю можливо вдасться уникнути облисіння, а от шпіци із переважно пухкою шерстю можуть полисіти навіть повністю.  Причина в тому, що коротко стрижену шерсть шпіца неможливо ретельно вичесати, мертві волосинки залишаються у волосяних цибулинах і не дають відростати новій шерсті. Тому з клієнтами із такими запитами ми працюємо окремо: намагаємось пояснити всі нюанси та попередити проблему. Для нас важливо, щоб клієнт зрозумів усі ризики і після нашої відмови не став шукати інших, менш принципових або менш досвідчених, грумерів.

Стандарт етичного грумінгу Хвіст Хабу виключає також проведення в салоні процедур, які мають проводити ветеринарні лікарі в пристосованих для цього ветеринарних клініках. До таких процедур відноситься ультразвукова чистка зубів. На перший погляд, для проведення такої чистки необхідно лише встановити відповідне обладнання і навчити майстра. Але насправді все не так просто. Ультразвукова чистка зубів є досить стресовою і неприємною процедурою для тварини, а у випадках пошкодженої або чутливої емалі може спричиняти біль. Природньо, що за таких обставин тварина пручатиметься, а тому майстер змушений жорстко фіксувати морду та щелепи. І в цьому криється справжня небезпека. Справа в тому, що з часом кісткова тканина щелеп у тендітних маленьких собачок стає тоншою, а отже жорстка фіксація може призвести до травмування щелепи майстром. На жаль, необережність та надмірне застосування сили майстром може обернутись тріщинами і навіть переломами. І це іще не все. Зняття зубного каменю в грумінг-салоні може давати хороший естетичний ефект, але маскувати серйозні проблеми з зубами, які може виявити лише ветеринар під час огляду або на рентгенівському знімку. На вигляд зуби будуть білими і здаватимуться здоровими, але корені чи ясна потребуватимуть лікування. Не варто забувати, що приховані проблеми із зубами чотирилапих можуть спричиняти постійний біль, про який ваш домашній улюбленець не зможе вам розповісти. Тому Хвіст Хаб свідомо не перебирає на себе функції ветеринарного сервісу, натомість наші грумери займаються підтриманням гігієни ротової порожнини чотирилапих. Для цього використовуються спеціальні професійні пасти та зубні щітки, які м’яко очищують зуби та прибирають зубний наліт, що  у свою чергу є профілактикою утворення зубного каменю.

Є також інші ветеринарні процедури, які мають проводити виключно ветеринари. Наприклад, чистка параанальних залоз та інші.

Стандарт етичного грумінгу щодо котиків

Котики – це любов. А іще це надзвичайно чутливі тварини, із складною психікою та надзвичайно рухомою нервовою системою. Саме тому іще один вид процедур, який ми не робимо у Хвіст Хабі і не рекомендуємо робити власникам тварин – це стрижка котів. Котики відчувають надмірний стрес під час процедури та надзвичайний дискомфорт після неї. Їх лякає звук та вібрація грумерської машинки. Природна терморегуляція котячих дозволяє обходитись без стрижки навіть у спекотне літо. Отже, зважаючи на рівень стресу, який завдається тварині та недоцільність проведення процедури, ми не рекомендуємо стригти котиків. Але є деякі виключення. Наприклад, стрижка за призначенням ветеринарного лікаря у випадку дерматологічних проблем або велика кількість ковтунів та загальний стан шерсті, який унеможливлює нормальний догляд.

Ми переконані, що догляд за тваринами має відбуватися без болю і стресу. Хвостаті не мають страждати заради краси. Ми так працюємо і хочемо, аби це стало правилом для кожного грумінг-салону.


  • Поділитися:

Якщо у вас виникли додаткові питання, сміливо надсилайте їх нам. Також будемо раді вашим відгукам

    * звертаємо вашу увагу що поля відмічені зірочкою обов'язкові до заповнення. Якщо ви бажаєте додати фото, будь ласка, використовуйте наступні формати: *.png, *.jpg, *.jpeg. Максимальний розмір файлу складає 5МБ